آسیاب زردچوبه | نحوه کارکرد دستگاه آسیاب و روش آسیاب کردن زردچوبه

آسیاب زردچوبه | نحوه کارکرد دستگاه آسیاب و روش آسیاب کردن زردچوبه

آسیاب زردچوبه(اسیاب زردچوبه) و آشنایی با انواع مدل‌های آسیاب رومیزی و آسیاب صنعتی زردچوبه، موضوع مورد بحث در این مقاله است، قبل از آن بهتر است با ادویه زردچوبه بیشتر آشنا شویم و سپس به طرز تهیه زردچوبه بپردازیم.

ادویه زردچوبه با نام علمی curcuma longa متعلق به خانواده زنجبیل است. این گیاه بومی آسیای شرقی است و دربخش ‌های مختلف هند، چین، تایوان پاکستان و ژاپن کشت می‌شود.
قسمت‌های مورد استفاده این گیاه برای مصارف خوراکی و دارویی، ریزوم‌های (ساقه زیرزمینی) آن هستند.

خواص زردچوبه(زرچوبه) | ادویه زردچوبه

زردچوبه به انگلیسی (Turmeric)، حاوی کورکومین است که ماده فعال اصلی در زردچوبه به حساب می آید. کورکومین (diferuloylmethane) رنگدانه زرد استخراج شده از ریزوم است و به دلیل گروه فنولی خود، ضدالتهاب و آنتی اکسیدان قوی به شمار می آید.

خواص زردچوبه

خواص ادویه زردچوبه

پژوهش های انجام شده در ۲۰۱۷ نشان دادند که اگر کورکومین را با فلفل سیاه ترکیب کنید فعال سازی کورکومین تا ۲٫۰۰۰ برابر بیشتر می شود.
خواص درمانی زردچوبه به دلیل کورکومین هزاران سال است که مورد شناسایی قرار گرفته است. به همین دلیل در سراسر دنیا از زردچوبه برای ادویه جات، رنگ های غذایی و مواد سس ها استفاده می کنند.
وب سایت‌های مراقبت از پوست و هومیوپاتی نیز زردچوبه را به عنوان جایگزینی برای رنگ موهای روشن و براق معرفی می کنند. این رنگ دهنده طبیعی از مواد شایع مورد استفاده در نساجی ها، رنگ سازی ها و دیگر صنایع مربوط به رنگ است. ادویه زردچوبه دارای رنگ مختلفی از زرد روشن تا نارنجی تیره است که تفاوت رنگش بسته به محل و شرایط رشد آن است.

آسیاب کردن زردچوبه | چطور زردچوبه را آسیاب کنیم

این روزها، گیاهان خشک و ادویه در سوپرمارکت ها رواج زیادی دارند. اما بهتر است ادویه مصرفی خودتان را به صورت ارگانیک و از جای مطمئنی خریداری نمایید.
از آنجا که ادویه های تازه آسیاب شده طعم و مزه بهتری دارند و نسبت به ادویه جات اماده کارخانه ای از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، ازین رو بهتر است، همیشه زرد چوبه ارگانیک بخرید . خود آسیاب کنید.

 

چوب زردچوبه را چگونه پودر کنیم |چگونه زردچوبه را پودر کنیم

برای دفع خطراتی که ممکن است ناشی از استفاده از مواد رنگی مصنوعی باشند بهتر است چوب زردچوبه را تهیه و خود آن‌را پودر نمایید.

پس از تهیه چوب زردچوبه از فروشگاه ها در ابتدا آن را تمیز با آب می شوییم و سپس به روش زیر برای اسیاب کردن زردچوبه آماده می‌کنیم:

  • به مدت سه تا چهار شبانه روز زردچوبه را در آب خیس کرده و در طول این مدت آب آن را چند بار عوض کنید.
  • سپس چوب زردچوبه را که نرم شده است به وسیله چاقو به قطعات کوچک‌تر تقسیم نمایید و آن را به مدت ده روز در مقابل آفتاب قرار دهید تا خشک شود.
  • پس از خشک شدن ریزوم های زردچوبه، قطعات را به وسیله آسیاب برقی برای زردچوبه پودر کنید. برای این امر باید آسیابی را در نظر داشته باشید که بتواند ریشه های زردچوبه را با حفظ عطر و طعم دلپذیر آن به پودری حریری تبدیل نماید.

 

آسیاب زردچوبه

آسیاب زردچوبه

دستگاه آسیاب زردچوبه|آسیاب برقی برای زردچوبه

دستگاه آسیاب زردچوبه (اسیاب زردچوبه)، در دو مدل رومیزی و صنعتی در بازار موجود است.

  •  آسیاب زردچوبه رومیزی

 اسیاب عطاری زردچوبه |آسیاب رومیزی زردچوبه مدل TS-1300

آسیابی رومیزی با مخزن استیل 1.5 لیتری است که یک عدد تیغه از جنس استیل دارد و با مکانیزم تیغه ای قادر به ساییدن و پودر کردن مواد خشک، چرب و دارو های گیاهی می‌باشد.

آسیاب رومیزی TS-1300

آسیاب رومیزی TS-1300

 خرید آسیاب رومیزی TS-1300  

 

از این آسیاب رومیزی مخزنی در منازل، عطاریها، آزمایشگاه، رستوران ها و …. برای پودر کردن 5 کیلو از مواد در روز استفاده می شود. این دستگاه شما را قادر می‌سازد درمنزل خود کارگاه ادویه سابی داشته باشید .

آسیاب رومیزی زردچوبه مدل TS-1400

این آسیاب رومیزی با قدرت موتور 2600 وات و دور دستگاه 28000 دور بر دقیقه با مکانیزم تیغه ای دوبل و کوبشی بی رقیب ترین آسیاب زردچوبه و ادویه جات سفت و سخت در اشل مغاذه ای می‌باشد.

آسیاب-رومیزی-TS-1400

آسیاب-رومیزی-TS-1400

  خرید آسیاب رومیزی مدل TS-1400  

 


این خردکن دارای خروجی دودهنه است یکی برای خروج پودر ادویه جات و دیگری برای خروج گرد و غبار، برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار.
در حین آسیاب کردن مواد یک عدد کیسه گردگیر بر روی دهنه ی آسیاب تعبیه شده است که قابل شست و شو و تعویض می‌باشد. با تعویض توری‌ها در سه سایز متفاوت که به صورت کشویی داخل آسیاب قرار می گیرد.
این امکان فراهم شده که مشتریان عزیز را به مش دلخواه خود برساند. میزان بازدهی زردچوبه ساب در روز 20 کیلو می‌باشد .

آسیاب رومیزی زردچوبه مدل TS-1500

آسیاب-مدل-TS-1500

آسیاب-مدل-TS-1500

  خرید آسیاب رومیزی مدل TS-1500  

 

آسیابی است در ظاهر شبیه به آسیاب TS – 1400. آنچه سبب تفاوت شده: ابعاد آسیاب TS – 1500 بزرگتر از TS – 1400 است، در این دستگاه عمل خردایش توسط سه چکش انجام می‌شود و میزان بازدهی در روز 40 کیلو می‌باشد. میزان دوردستگاه 3000 دور بر دقیقه است.

 

  •  آسیاب زردچوبه تکفاز | آسیاب زردچوبه مناسب کارگاه

درمیان آسیاب های استندی برای خردایش و پودر نمودن مواد سفت و سختی همچون ادویه زردچوبه هم مکانیزم پره – دنده و هم پین میل جوابگوی نیاز و انتظارات مشتریان می‌باشند.
آسیاب های TS – 2200 ، TS – 2400 ، TS – 2500 با مکانیزم پره – دنده عمل خردایش ادویه جات را بسته به ظرفیت مورد نیاز مشتری به نحو احسن انجام می‌دهند.

در این میان آسیاب TS – 2700 با مکانیزم پین میل بهترین آسیاب صنعتی در اشل کارگاهی است.

 

آسیاب TS-2700

آسیاب TS-2700

 آسیاب تک فاز استندی TS-2700  

 

بخاطر عمل‌کرد خردایش این ادویه‌ساب، از طریق ایجاد گریز از میدان ما بین پین ها و سایش توسط دنده های دیسک، مواد معدنی و ادویه‌جات سخت به‌راحتی به پودری عالی و یک‌دست تبدیل می‌شود.
این دستگاه همچون دیگر دستگاه‌های استندی دارای 5 توری فرم با مش‌بندی مختلف است. این آسیاب در ساعت می‌تواند 40 کیلو ادویه زردچوبه را به راحتی تبدیل به پودر نماید، بدون این‌که نیاز باشد پودر خروجی الک شود. این امر امکان بسته بندی ادویه جات را به محض آسیاب کردن فراهم می آورد .

  • دستگاه آسیاب زردچوبه صنعتی | آسیاب زردچوبه صنعتی

کاربرد دستگاه آسیاب زردچوبه (زرچوبه) صنعتی برای کارخانجات و کارگاه های بزرگ زردچوبه ساب است.

 

دستگاه آسیاب زردچوبه صنعتی

دستگاه آسیاب زردچوبه صنعتی

 

آسیاب های پین میل صنعتی مدل TS – 4700 و TS – 4800 با قدرت موتور 15hp و 20hp با هدف تولید انبوه و خردایش بدون هدر رفت انواع مواد شیمیایی، معدنی و غذایی ساخته شده اند.

آسیاب مدل TS-4700

آسیاب مدل TS-4700

  خریدآسیاب صنعتی مدل TS-4700  

 

فیدر تعبیه شده در زیر هاپر باعث انتقال یک‌نواخت مواد به داخل آسیاب می‌شود، که این امر از فشار آمدن به موتور آسیاب جلوگیری می کند.
در زیر مخزن آسیاب هم مکنده با موتور 4hp قرار گرفته که مواد پودر شده را به سمت سیکلون هدایت می کند، وجود مکنده شرایطی را فراهم آورده که بدون بالا رفتن دما و ثابت ماندن طعم، رنگ، بو و خواص مواد به پودری همگن تبدیل شوند.

دستگاه های ادویه ساب پین میل صنعتی TS – 4700 و TS – 4800 را می‌توان دراشل کارخانه ای در زمره ی بهترین دستگاه ها رتبه بندی کرد این دستگاه ها مطابق با خط تولید ادویه جات و خوراک دام طراحی شده.

قیمت دستگاه آسیاب زردچوبه | قیمت دستگاه آسیاب صنعتی 

قیمت دستگاه آسیاب زردچوبه بسته به مدل انتخابی شما، رومیزی، تک فاز، استندی متفاوت است. کافی‌ست از طریق منوی سایت دستگاه خود را انتخاب نمایید تا قیمت‌ آن‌ها را ببینید.
آنچه مسلم است قیمت آسیاب زردچوبه خانگی و رومیزی نسبت به مدل‌های صنعتی و تک فاز آن ارزان‌تر می‌باشد.

خرید دستگاه آسیاب زردچوبه | خرید آسیاب زردچوبه

اگر جهت خرید دستگاه آسیاب زردچوبه متناسب با استفاده صنعتی، کارگاهی و یا خانگی نیاز به مشاوره دارید کا‌فی‌ست با مسئولین توس شکن خراسان با شماره‌های زیر در تماس باشید. در غیر این‌صورت می‌توانید از طریق سایت خرید خود را انجام دهید.
کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان در جهت انتخاب بهترین آسیاب زردچوبه را به شما عزیزان خواهند داد.

 

 

5 4 رای
رتبه بندی مقاله
عضو
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات