شغل ادویه فروشی و بسته بندی ادویه در منزل

شغل ادویه فروشی و بسته بندی ادویه در منزل

شغل ادویه فروشی، یکی از مشاغل خانگی پر درامد برای خانم‌های خانه دار است.
با توجه به این‌که تمامی افراد برای پخت و پز خود از یک سری ادویه جات پر مصرف همچون، فلفل سیاه، زردچوبه، هل استفاده می‌کنند، می‌توان به این فکر افتاد که، مواد اولیه مورد نیاز را از بنک‌داران یا واردکنندگان خریداری نمود.
با پودر کردن و ارائه یک بسته بندی جذاب و شکیل و با قیمتی مناسب به اطرافیان و حتی عطاری‌ها یا سوپر مارکت‌ها، فروش داشته و به کسب درآمد در منزل دست یابیم.
در این مقاله قصد داریم در مورد شغل پر درامد خانگی، سود بسته بندی ادویه جات، درامد حاصل از ادویه فروشی، بهترین مدل آسیاب رومیزی برای این‌کار به صورت کامل صحبت کنیم. پس تا پایان این مقاله همراه با ما باشید.

شغل های پر درامد خانگی – شغل خانگی پر درامد خانگی – شغل های خانگی درامد زا

امروزه خود اشتغالی و کارکردن در خانه یکی از مهمترین فعالیت هایی می باشد که بیشتر افراد جامعه به دنبال آن هستند. زیرا در چنین فعالیتی شما دیگر دارای کارفرما و صاحب‌کار نیستید و بنا به توان و تفکرات خود به انجام فعالیت های مختلف خواهید پرداخت.
همچنین فعالیت خود اشتغالی در منزل برای بانوان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. یکی از این مشاغل پر درامد خانگی، شغل ادویه فروشی‌ست.
شما به راحتی می توانید تنها با داشتن یک آسیاب رومیزی، این کار را در منزل خود انجام دهید. یا حتی به عنوان شغل اول خود مغازه ادویه فروشی راه اندازی نمایید.

شغل پر درامد خانگی برای خانمها – شغل خانگی برای خانم ها – کارافرینی در منزل برای خانمها

بسیاری از بانوان از شرایط زندگی خود ناراضی هستند که نمی‌‎توانند در جامعه به فعالیت کاری بپردازند و ازاین طریق برای خود درامدی دست و پا کنند. به همین دلیل کارآفرینی در منزل برای بانوان، می‌تواند از جذابیت خاصی برخوردار باشد.

شغل خانگی برای خانم ها

خود اشتغالی در منزل برای بانوان

دلیلی که باعث شده تا کار در منزل برای بانوان مناسب باشد این است که :

 • وقت بیشتر: بانوان نسبت به آقایان وقت بیشتری در خانه می‌گذرانند.
 • ریسک پذیری کمتر: در کارهایی که می‌توان در خانه انجام داد ریسک بسیار پایینی وجود دارد و شما نگران ضررهای بزرگ مالی نیستید.
 • نیروی کار رایگان :می‌توانید از اعضای خانواده به عنوان نیروی کمکی کار به صورت رایگان بهره ببرید.
 • هزینه کمتر سود بیشتر: با صرف هزینه بسیارکمی می‌توانید به سود خاصی دست پیدا کنید.
 • کار در منزل اسان: در حوزه کار در منزل، رقابت در تولید و بسته بندی ادویه جات نسبت به بسته بندی حبوبات در منزل و بسته بندی خشکبار در منزل کمتر است همین امر باعث شده کسب درامد راحت‌تر باشد.
 • بازار جذاب ادویه: به دلیل مصرف زیاد ادویه جات و همچنین رقابت ضعیف ،ادویه جات بازار جذابی دارد. در نتیجه ادویه سود کردن کار اسان‌تری می‌باشد.

سود بسته بندی ادویه جات – سود ادویه فروشی

سود شغل ادویه فروشی

سرمایه لازم برای ادویه فروشی

میزان سرمایه مورد نیاز جهت شروع کار 2.000.000 تومان الی 7.000.000 تومان می‌باشد

آیا بسته بندی ادویه سود دارد؟

برای محاسبه سود اسیاب کردن و و بسته بندی ادویه جات در منزل باید تمامی هزینه جاری را محاسبه کنیم و سپس از درامد کل  کسر نماییم.

سود بسته بندی ادویه

طرح توجیهی بسته بندی ادویه جات – طرح توجیهی بسته بندی ادویه جات در منزل

هزینه هایی که قبل از راه اندازی شغل ادویه فروشی و بسته بندی ادویه جات در منزل، باید محاسبه شوند عبارتند از:

 1. خرید پلاستیک برای تولید و بسته بندی ادویه: هزینه هر بسته 100 تایی پلاستیک 5000 تومان می‌باشد.
 2. دستگاه اسیاب ادویه جات خانگی: هزینه دستگاه اسیابی که شما می‌خواهید بخرید بسته به نوع انتخابی آن متفاوت است. (از 925 هزار تومان تا 500.000) می باشد.
  آسیاب 1300 به قیمت925.000 تومان، آسیاب 1400 به قیمت 2.500.000 تومان، آسیاب 1500 به قیمت 4.500.000 تومان به فروش می‌رسد)
  هزینه دستگاه اسیاب ادویه خانگی، جزو هزینه‌های ثابت می‌باشد. فقط در نظر داشته باشید، هزینه استهلاک دستگاه ادویه جات سالیانه 10درصد مبلغ دستگاه محاسبه گردد.
 3. ترازو خانگی: هزینه ترازو خانگی حدودا 50.000 تومان است.
 4. هزینه برق مصرفی جهت راه اندازی اسیاب: هزینه برق مصرفی حدودا ماهیانه 20.000 الی 50.000 تومان است.

درآمد بسته بندی ادویه جات – درآمد ادویه فروشی

درامد بسته بندی ادویه جات

برای آن‌که درآمد حاصل از فروش ادویه جات را بدانید چقدر است، میزان هزینه هایی که در بالا گفته شد را از نرخ و قیمتی که ادویه جات را می‌خواهیم بفروشیم، کم کنید. در نهایت سود حاصله از هر بسته برای شما به دست می‌آید. به صورت تخمینی طبق آمار گرفته شده در سال 99، به ازای فروش هر بسته 500 حداقل سود خواهید داشت.
شما می‌توانید به راحتی با ارائه کیفیت مطلوب، با تعدادی از سوپر مارکت‌ها قرار داد ببندید و حداقل ماهی به سود 6 میلیون تومان برسید.

خود اشتغالی در منزل – کارافرینی در منزل

بسته بندی ادویه و ادویه فروشی در منزل، یکی از کارهایست که کمترین هزینه پرتی را برای شما به همراه دارد. در سال‌های اخیر در بین بخصوص بانوان عزیز خانه دار از رونق بیشتری برخوردار شده.

برای شغل بسته بندی ادویه بهتر است شما هزینه‌های خود را به دو مدل متغییر و ثابت در نظر بگیرید. منظور از هزینه‌های ثابت، مثل هزینه اجاره محل یا آب و برق می‌باشد. و منظور از هزینه‌های متغییر هزینه‌هایی مثل خرید مواد اولیه است.

بسته بندی ادویه در منزل

 

دستگاه ادویه ساب خانگی – دستگاه بسته بندی ادویه جات در منزل

برای خرید دستگاه ادویه ساب خانگی جهت پودر کردن ادویه جات در منزل باید به چند نکته توجه کنید:

 • دستگاه آسیاب عطاری کوچک تهیه کنید نه صنعتی.
 • برق مصرفی دستگاه باید تک‌فاز باشد نه سه فاز.
 • صدای دستگاه آسیاب طوری نباشد که باعث اذیت کردن همسایه ها شود.
 • قیمت دستگاه به گونه ای باشد که در ابتدای کار هزینه سنگینی را به شما تحمیل نکند.
 • خدمات پس از فروش و گارانتی آسیاب رو جدی بگیرید.

جهت خرید اسیاب رومیزی بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

خرید دستگاه رومیزی
از این رو شرکت توس شکن خراسان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه‌های آسیاب در مشهد برای شما پیشنهادهای ویژه ای را در نظر گرفته است. از جمله آسیاب‌هایی که به شما پیشنهاد می‌کنیم این مدل هاست:

اسیاب ادویه جات خانگی

 

آسیاب رومیزی مدل TS-1300

مکانیزم این آسیاب به‌گونه است که برای مصارف خانگی مناسب یوده، دارای یک عدد تیغ از جنس استیل، مخزن آسیاب 1.5 لیتراست. برق مصرفی آسیاب تکفاز، وزن آسیاب 5کیلوگرم، جنس بدنه تمام استیل و روزانه قادر است تا 10 کیلوگرم مواد را تبدیل به پودر کند.

آسیاب رومیزی مدل TS-1400

مکانیزم آسیاب تیغه ای دوبل، جنس بدنه تمام استیل، وزن آسیاب 9کیلوگرم، توری روی دستگاه باعث الک شدن مواد می‌شود. دارای ورودی و خروجی می‌باشد که کار کردن را برای شما آسان و تسهیل می‌کند. زیر خروجی پلاستیک گذاشته می‌شود تا مواد اسیاب شده به داخل پلاستیک بریزد و روزانه قادر است تا20 کیلوگرم مواد را اسیاب کند.

آسیاب رومیزی مدل TS-1500

مکانیزم آسیاب چکشی، جنس بدنه تمام استیل، وزن آسیاب 20کیلوگرم، دارای ورودی و خروجی بوده، 3عدد توری با مش‌بندی متفاوت دارد. روزانه تا 40 کیلوگرم مواد را اسیاب می‌کند.

کار در منزل بسته بندی ادویه – بسته بندی ادویه در منزل – بسته بندی ادویه در خانه

نکات مهم جهت بسته بندی ادویه جات و شغل ادویه فروشی در منزل

بسته بندی جذاب ادویه

 • کیفیت ادویه پودر شده

امروزه به دلیل ناخالصی هایی که در ادویه جات وجود دارد مردم به دنبال ادویه ای هستند که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و بتوانند از نزدیک نحوه اسیاب کردن مواد را ببینند. برای موفقیت در این کار باید مشتری خود را راضی نگه دارید. به طوری‌که از کیفیت و کار شما آنچنان راضی باشد که خود نیز به تبلیغ شما بپردازد و در واقع معرف شما گردد.
یکی از بهترین و موثرترین تبلیغات نیز همین تبلیغات دهان به دهان است. کیفیت کار نه تنها باعث می‌شود فرد مشتری ثابت شما گردد بلکه خود آن نفر عامل تبلیغ شما می‌گردد.

 • حداقل زمان لازم برای سودآوری کار تولید ادویه

برای موفقیت در هر کاری مخصوصا کار آفرینی نیاز به صبر و تلاش زیادی‌ست. حداقل زمان برای سودآوری کار تولید ادویه و بسته بندی آن در منزل حدود 6 ماه است پس زود خسته نشوید، صبور باشید.

 • اصول بازایابی و هدف گیری بازار شما

کلید موفقیت در این شغل داشتن ارتباط اجتماعی بالاست. ابتدا به ساکن بر روی افراد فامیل و نزدیکان تمرکز کرده و به مرور این دایره را به همسایگان در محله و آپارتمان گسترش دهید. مانند برخی خانم ها که در مجتمع به همسایگان و دوستان لباس و روسری می‌فروشند شما نیز می‌توانید از همین تکنیک برای ادویه های با کیفیت خود استفاده کنید.

 • طراحی بسته‌های جذاب

قطعا بسته بندی جذاب و شکیل در این راه به شما کمک بسیاری می‌کند. یکی از عوامل اعتماد سازی ارائه بسته بندی شکیل درخور مشتری‌ست. پس برای این کار تمام تلاش خود را انجام دهید و از افراد متخصص در حوزه طراحی کمک بگیرید. داشتن ایده متفاوت و جذاب شما را از بقیه رقبا یک قدم جلوتر می اندازد.

شغل بسته بندی ادویه در منزل

قطعا برای شما نیز این سوال پیش می‌آید که، بسته بندی ادویه در منزل و فروش آن با وجود عطاری‌های متعدد و سوپر مارکت‌ها سود آور و امکان پذیر است یا خیر؟

برای این مساله باید خدمتتان عرض کنیم که، ادویه جات موجود در بازار بصورت صنعتی برای صرفا سود طراحی شده و در ادویه جات صنعتی مقداری زیادی ناخالصی بکار رفته است. از جمله آرد گندم این مساله شاید برای افراد عادی مساله مهمی نباشد ولی برخی از افرادی که به نشاسته حساسیت دارند با مصرف کردن این ادویه ها به مشکلات جدی برخورد خواهند کرد.

مساله بعدی عطر و بوی ادویه و کیفیتی است که خانم های با سلیقه بسیار حایز اهمیت است. ادویه جاتی که مدت زیادی از آسیاب کردن آنها گذشته رنگ و عطر خود را به مرور از دست می دهند. همچنین خانم هایی که مقداری وسواس دارند از تمیزی آن ها مطمئن نیستند پس در نهایت به شما رجوع خواهند کرد.

صفر تا صد بسته بندی ادویه جات

بسته بندی ادویه در منزل

اگر در پایان بخواهیم به صورت مختصر روند کاری که نیاز است تا شما برای تولید و بسته بندی ادویه در منزل و شغل ادویه فروشی را بدانید، به موارد زیر به ترتیب باید اشاره کنیم:

 • تصمیم بگیرید که آیا می خواهید تنها به دوستان یا همسایه ها خود بفروشید، یا خیر.
 • در صورتی‌که می‌خواهید کارتان را در اینده گسترش دهید و به مغازه‌ها و سوپرها نیز فروش داشته باشید، باید به فکر گرفتن مجوزهای لازم از شبکه بهداشت و جهاد دانشگاهیی بیفتید.
 • بعد از اخذ مجوز برند خود را ثبت نمایید.
 • برای خود برنامه بازاریابی بچینید و در این راه ابزارهای تبلیغاتی همچون شبکه‌های اجتماعی برای معرفی محصولات خود راه اندازی نمایید.
 • مهمترین کار در این فرایند، تحقیق درست و جامع جهت انتخاب بهترین دستگاه اسیاب می‌باشد. ترجیحا از مراکز معتبر مشاوره بگیرید و بسته به کاربرد و میزان تولید خود خرید دستگاه را انجام دهید.
 • دستگاه پرس و بسته بندی ادویه جات نیز خریداری نمایید.
 • کار با دستگاه اسیاب و بسته بندی را به خوبی یاد بگیرید و تمارین لازم را برای بهترین ارائه و بسته بندی انجام دهید.
 • تحقیق کنید که مواد اولیه را از کجا بخرید، که هم مرغوب باشد و هم قیمت مناسب. سپس پس از تحقیق خود این مواد اولیه را به مقدار لازم خریداری نمایید.
 • تولید خود را شروع نمایید. برای جذب مشتری سعی کنید بسته بندی شما شکیل‌تر و با طرح جذابی باشد.
 • ابتدا از دوستان و همسایه های خود شروع کرده و سپس فروش و بازاریابی خود را گسترش دهید.

به این نکته توجه لازم را داشته باشید، قبل از این‌که تصمیم به فعالیت در این کار را بگیرید بهتر است به عنوان کارورز با یکی از شرکت‌های تولیدی یا افرادی که در این حوزه کار کرده اند مشورت‌های لازم را بگیرید.
حتی مدتی در این گونه کارگاه‌های تولیدی کار کنید تا با روند صحیح فرایند تولید و بسته بندی ادویه جات و روال کار بیشتر آشنا شوید.

 

مشاوره جهت خرید دستگاه اسیاب ادویه جات خانگی برای شغل ادویه فروشی

اگر در ابتدای کار هستید و نیاز به مشاوره جهت انتخاب و خرید آسیاب ادویه جات دارید، کافی‌ست با کارشناسان ما در توس شکن خراسان در ارتباط باشید. جهت ارتباط با کارشناسان ما بر روی دکمه‌های زیر کلیک نمایید.

 

شماره تماس توس شکن خراسان 2

شماره تماس توس شکن خراسان 1

 

0 0 رای
رتبه بندی مقاله
عضو
Notify of
guest
6 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
trackback
5 ماه قبل

[…] با خرید آسیاب قهوه توانسته اند به درامد خوبی از طریق شغل خانگی پردرآمد آسیاب قهوه […]

trackback
4 ماه قبل

[…] دستگاه روغن گیر به سادگی می توانید کسب درامد کنید. و یک شغل خانگی پر درآمد داشته باشید […]

trackback
4 ماه قبل

[…] بسیاری از بانوان هنرمند ایرانی با خرید دستگاه آسیاب توانسته اند به درامد خوبی از طریق شغل خانگی پردرآمد برسند. […]

trackback
4 ماه قبل

[…] بسیاری از بانوان هنرمند ایرانی با خرید آسیاب نیمه صنعتی توانسته اند به درامد خوبی از طریق شغل خانگی پردرآمد  برسند. […]

شفیعی
شفیعی
2 ماه قبل

بهترین مدل آسیابی که تو شروع کار خانگی مون میتونیم بخریم چی هست؟

Call Now Buttonجهت اطلاع از قیمت کلیک کنید